BJKgs 20:00 ALNYfb

GÖZgs 20:00 BNDfb

ALMgs 23:00 ESPfb

BOLgs 20:30 SPEfb

LECgs 22:45 USSfb

RBLgs 22:30 STUfb

LORgs 23:00 RENfb

SLgs 22:45 ASEfb

MCFCgs 23:00 ARSfb

BFRgs 2 - 0 MAUfb

FLUgs 1 - 1 BOSCfb

SCFCgs 2 - 0 MOCLfb

MFCgs 4 - 1 SBFCfb

SPFCgs 4 - 1 APDfb

ABCgs 5 - 1 POTfb

SEQgs 1 - 1 BPBfb

USLDgs 21:30 BPFCfb

SOCgs 21:30 FCMfb

LBCgs 21:30 AVRfb

VERgs 21:30 LEPUfb

SVEgs 21:00 RWESfb

FDgs 20:30 FCMfb

KSCgs 20:30 SCPfb

HER(A)gs 21:00 FCLLfb

BFCDgs 21:00 ZFCMfb

CZRgs 19:00 FDŞfb

SENgs 22:00 MORfb

URUgs 4 - 1 BOLfb

VENgs 1 - 0 EKVfb

CAGgs 22:30 SPALfb

ATLgs 2 - 2 CSLfb

PECgs 22:00 TOSfb

HELgs 22:00 AJX(A)fb

VVVgs 22:00 ADOfb

FCENgs 22:00 HERfb

RJCgs 22:00 FCDOfb

NACgs 22:00 AZ(A)fb

FCDBgs 22:00 MVVfb

TELgs 22:00 ALMRfb

RACgs 23:00 CDTfb

 • Diyalog Haber
 • Spor
 • Başkan Gültak: “Akdeniz’de yaşayan bin 500 çocuğumuzu sporla tanıştırdık”

Başkan Gültak: “Akdeniz’de yaşayan bin 500 çocuğumuzu sporla tanıştırdık”

Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesindeki yaz spor okulları Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak’ın da katıldığı kapanış töreniyle sona erdi. Çeşitli branşlardaki okula katılan bin 500 çocuk hem doyasıya eğlendi hem de spor branşlarını öğrendi. Başkan Gültak’ın ilçeye kazandırdığı Seyfi Ali Türkoğlu Tesislerinde gerçekleşen kapanış töreninde minik sporcuların aileleri Başkan Gültak’a Akdeniz ilçesine yaz spor okulları projesini hayata geçirdiklerinden dolayı teşekkür etti.

Çocukları uyuşturucudan ve terör olaylarından uzaklaştırmak amacıyla seçildiği yıldan bu yana yaz spor okulları projesini hayata geçiren Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, bu yıl da bin 500 çocuğu sporla buluşturdu. Akdeniz ilçesinde ikamet eden 6-13 yaş arasındaki çocukların hem spor dallarını öğrenip hem de sosyalleşmesine yönelik düzenlenen yaz spor okulları kapanış töreni Başkan Gültak’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

“BAŞKAN GÜLTAK’IN AKDENİZ’E BÜYÜK YATIRIMLARI VAR”

Kapanış törenine katılan minik sporcuların aileleri Başkan Gültak’a yoğun sevgi gösterileri göstererek ilçede yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür etti. Çocuğunun ilk kez sporla tanıştığını belirten bir vatandaş, “Sayın başkanımıza böyle bir projeyi hayata geçirdiğinden dolayı teşekkür ediyoruz. İlçeye gerçekten büyük yatırımlar yaptı. Çocuklarımız başkanımız sayesinde sporla tanıştı. 6 yaşındaki çocuğum bugünkü törene başkan amcasının katılacağını öğrendikten sonra heyecandan yerinde duramadı. Beni ve eşimi buraya 2 saat öncesinden getirdi. Çocuğum Sayın başkanımız Mustafa Gültak sayesinde sporla tanıştı ve bu yüzden başkanımızı çok seviyor. Başkanımıza Akdeniz’e kazandırdığı spor tesislerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz” dedi.

“İLÇEMİZ ARTIK TERÖRLE ANILMIYOR”

Bir başka vatandaş ise, “Basında ilk başlarda Akdeniz’e yapılan spor yatırımları haberini gördüğüm zaman inanmıyordum. Ancak yapılan çalışmaları, ilçeye kazandırılan tesisleri ve en önemlisi oğlumun bu yaz okuluna kaydını yaptırım çocuklarımızla nasıl ilgilendiklerini gördükten sonra artık inanmaya başladım. İlçemiz eskiden terörle anılıyordu artık spor, sanat ve festivallerle anılıyor. Özellikle ilçemizde yapılan spor tesisleri ve festivaller ulusal basında da büyük ses getiriyor. İlçemize tüm bu tesisleri kazandıran ve ilçemizi artıkk terör değil de festivaller şehri haline getiren başkanımıza çalışmalarından ve emeklerinden dolayı teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN GÜLTAK: “AKDENİZ’DE YAŞAYAN BİN 500 ÇOCUĞUMUZU SPORLA TANIŞTIRDIK”

“Seyfi Ali Türkoğlu tesislerimizde okullar kapanır kapanmaz temmuz ve ağustos aylarının planlamasını yaparak çocuklarımızla burada buluştuk. Açtığımız yaz okulunda antrenörlerimizle birlikte hocalarıma, müdürlerime teşekkür ediyorum. Çocuklarımızla birebir olarak özel ilgilendiler. Hem spor branşlarını öğrettiler hem de çocuklarımızın güzel vakitler geçirmesini sağladılar. Tenis, basketbol ve futbol branşlarımızda toplamda bin 500 çocuğumuza sporu öğrettiğimiz gibi farklı ilimleri de gösterdik. Çocuklarımızı hem dinlendirdik hem de eğlendirdik. Dolayısıyla yıl içerisindeki ders sıkıntılarını burada rahatlıkla attılar. İnşallah burada attıkları stres ve enerjilerini eylül ayında açılacak okullarına rahatlıkla başlayacaklar.

Ayrıca Yılmaz Güney parkımızdaki havuzumuzda bu iki aylık süreçte 700 çocuğumuza yüzmeyi öğrettik. Bunun dışında da diğer bölümlerde de çalışmalarımız oldu. Tüm bunları topladığımızda temmuz ve ağustos aylarında Akdeniz’de yaşayan bin 500 gencimizi eğittik, ailelerini mutlu ettik. Çocuklarımız burada bir disiplin, terbiye ve ahlak aldılar. Tüm katılan çocuklarımıza okul hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.

0 0 0 0 0 0
  YORUMLAR

  En az 10 karakter gerekli

  Sıradaki haber:

  Kırmızı şeytanların Seçer’e tepkisi dinmiyor

  Hızlı Yorum Yap

  0 0 0 0 0 0
  Yazarlar
  Video
  Galeri

  Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

  Diyalog Haber'e üye olun

  Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

  Diyalog Haber'e giriş yapın

  Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.