SON DAKİKA
 • BİST %
 • DOLAR %
 • EURO %
 • ALTIN %

Erdoğan’ın ‘işe dönüş’ müjdesi emekçilerin yüzünü güldürdü

CHP’li belediyelerin ekmeğini elinden aldığı işçilerin yüzü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın işe dönüş müjdesiyle güldü. Mersin’de de CHP’li Vahap Seçer tarafından işten çıkarılan yüzlerce işçiye umut olan Erdoğan’ın müjdesinin ardından işçiler duygularını paylaştı.

CHP’li belediyelerin ekmeğini elinden aldığı işçilerin yüzü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın işe dönüş müjdesiyle güldü. Mersin’de de CHP’li Vahap Seçer tarafından işten çıkarılan yüzlerce işçiye umut olan Erdoğan’ın müjdesinin ardından işçiler duygularını paylaştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki gün Ankara’da Sözleşmeliye Kadro Şöleni programında, büyükşehirlerde işten çıkartılan işçilerin yapılacak yasal düzenleme ile işlerine geri dönebileceğinin müjdesini vermesiyle işçileri işe dönüş heyecanı sardı.

Erdoğan konuşmasında, “Hatırlayın seçimler öncesinde ne deniyordu? Hiç kimse belediyelerimizden atılamaz deniliyordu. Büyükşehir belediyeleri dahil kapının önüne konan işçilerimizi gördük mü? Gördük. Memurlarımızı gördük mü? Gördük. İşte şimdi onların hepsi tekrar yasal düzenleme ile görevlerinin başına dönecekler” dedi.

Haksız ve hukuksuz şekilde işlerinden olan emekçiler, duygularını anlattı:

Erdoğan’ın müjdesinin ardından konuşan işçiler mutluluklarını dile getirerek, “Cumhurbaşkanımız bir kez daha bu milletin adamı olduğunu, bu milletin derdiyle dertlendiğini gösterdi.” dedi.

Volkan Yavuz: Başkan Vahap Seçer haksız hukuksuz şekilde işimizden etti. Sayın Cumhurbaşkanımız tek suçları ülkesini ve milletini sevmek olan biz işçilerin sahipsiz olmadığını, kendisine güvenen insanların yanılmadığını bir kez daha gösterdi. İşinden edilen binlerce kişi dünden bugüne adeta bayram havası yaşıyor.

Hasan Asma: Cumhurbaşkanımız haksızlığa, zulme el koydu. Mobbinge maruz kaldım ve işi bırakmaya zorlandım. En sonunda ekmeğimle oynadılar. Görevimi layıkıyla yapıyordum. Ekmekle oynamak hangi vicdana sığar.

Kayhan Türkmen: Pandemi süreci içerisinde çok mağdur olmuştuk. Yasaklar derken evimize maaş girmiyordu. Cumhurbaşkanımızın açıklamasını duyunca ailece çok sevindik. Ne kadar teşekkür etsek az olur.

İsmail Hakkı Altun: Manevi değerlerimize saygısızlık yapılarak işten atıldık. Maddi manevi zor süreç yaşadım. Bize ‘Erdoğan’ın askeri’ denerek işten attılar ancak onların bilmedikleri biz bu millete ölene kadar askeriz.

0 0 0 0 0 0
  YORUMLAR

  En az 10 karakter gerekli

  Sıradaki haber:

  Nakliyeciler limanın kapasite artırım projesini destekliyor

  Hızlı Yorum Yap

  0 0 0 0 0 0
  Yazarlar
  Video
  Galeri

  Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

  Diyalog Haber'e üye olun

  Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

  Diyalog Haber'e giriş yapın

  Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.