SON DAKİKA
 • BİST %
 • DOLAR %
 • EURO %
 • ALTIN %

Gazeteciler, Şahne’yi ziyaret etti

Bir süre önce yapılan olağan genel kurul toplantısında yapılan seçimde yeniden görev üstlenen Mersin Gazeteciler Cemiyeti(MGC) yönetimi, başarılı emniyet müdürü Mehmet Şahne’yi makamında ziyaret etti.

Mersin Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, MGC Başkanı Rüstem Kaya Tepe, Başkan Yardımcısı Ali Ekber Şen, Genel Sekreter Mehmet Selvi, Sayman Abdullah Biçer ile üye Bekir Coşkun’u makamında kabul etti. Ziyaret sırasında mesleki sorunlar konusunda görüş-alışverişinde bulunulurken, Başkan Tepe, ve yönetim kurulunda yer alan gazeteciler, özellikle sahada görev yapan meslektaşlarının yaşadığı sorunları anlatarak çözümü konusunda Müdür Şahne’den destek istedi. Başkan Tepe, özellikle kapanma döneminde sahte basın kartları kullanılarak sokağa çıkma yasağının suiistimal edilmesinin önüne geçilmesini, cemiyet olarak bu konuda üzerlerine düşen görevi yerine getirmeye hazır olduklarını söyledi.

Toplumun doğru habere ulaşmasında basının önemli bir işlevi bulunduğunu belirten Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, teşkilat olarak gazetecilerin görevlerini yerine getirirken her türlü kolaylığın sağlandığını, kendisine iletilen küçük çaplı sorunların da çözümüne yönelik adımların da atılacağını dile getirdi.

Göreve geldiği Mersin ile şimdi ki Mersin arasında büyük farklılıklar bulunduğunu, vatandaşın polis şefkatini kentin her kesiminde her zaman his etmesine çaba gösterdiklerini dile getiren Müdür Şahne, şunları söyledi:
“Yıllar önce yaşanan olumsuz olaylarla sık sık ülke gündeme gelen Mersin, artık ekonomik gelişme, yeni yatırım olanaklarıyla gündemde gelmektedir. Bu son derece önemlidir. Mersin dışarıda artık huzur ve güvenin olduğu, rahatça tatil yapılabilecek güvenlim bir liman kenti hüviyetine girmiştir. Bu konuda emeği geçen teşkilatımızın her kademesinde çalışan mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyor, kutluyorum. Teşkilat olarak mevcut sorunların çözümü konusunda önemli mesafeler kat edildi. Bu kent için son derece önemlidir.”
Son derece sıcak ve samimi bir ortamda geçen ziyaret toplu fotoğraf çekiminin ardından sonlandı.

0 0 0 0 0 0
  YORUMLAR

  En az 10 karakter gerekli

  Sıradaki haber:

  Mersin’in başına bela olacak proje sessiz sedasız yapıldı!

  Hızlı Yorum Yap

  0 0 0 0 0 0
  sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
  5.072.462

  VAKA

  4.801.291

  İYİLEŞME

  43.821

  ÖLÜM

  271.171

  AKTİF VAKA

  sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
  159.910.406

  VAKA

  95.962.505

  İYİLEŞME

  3.322.294

  ÖLÜM

  63.947.901

  AKTİF VAKA

  Yazarlar
  Video
  Galeri

  Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

  Diyalog Haber'e üye olun

  Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

  Diyalog Haber'e giriş yapın

  Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.