Şuanda karşılaşma bulunmamaktadır.

Hayalleri kadın futbol milli takımında oynamak

Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen yaz spor okullarının bu yılki konuklarından iki tanesi Eylül ve Lina oldu. Biri 6 diğeri 7 yaşında olan kız çocuklarının hayali ise ileride kadın futbol milli takımında oynamak.

7 yaşındaki Lina Oruç ve 6 yaşındaki Eylül Ada Yıldırım’ın aileleri Akdeniz Belediyesi tarafından açılan yaz spor okulları kursuna katılarak futbola ilk adımı attılar. Ailelerinin desteğiyle spor okuluna kaydolan ve futbol branşında eğitim alan kız çocukları öğrendiklerini sergilerken göz doldurdu. Hayali ileride kadın futbol milli takımında oynamak olan Lina, çok çalışarak büyük bir kadın futbolcu olmak istediğini belirtti.

“TEŞEKKÜRLER MUSTAFA AMCA”
Lina, “Hocalarımızdan futbolu öğrenmeye çalışıyorum. Öğrendiklerimi geliştirerek ve daha çok çalışarak ileride büyük bir kadın futbolcu olmak istiyorum. Hatta ileride kadın futbol milli takımında oynamak istiyorum. Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa amcamız bizlere böyle bir imkan sağladı. Kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.

6 yaşında Eylül Ada Yıldırım ise, futbolu çok sevdiğini ve Akdeniz Belediyesi yaz spor okulları sayesinde hayali olan futbola kavuştuğunu belirterek, “Akdeniz Belediyesi sayesinde hayalimi gerçekleştirdim. Çok mutluyum. Burada çok eğlendik, burası çok güzel bir yer. Futbolu en iyi şekilde öğrenerek ileride büyük kadın futbolcu olmak istiyorum. Gültak başkanımızı çok seviyorum ve bize bu imkanı sağladığı için teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

0 0 0 0 0 0
  YORUMLAR

  En az 10 karakter gerekli

  Sıradaki haber:

  Başkan Gültak: “Akdeniz’de yaşayan bin 500 çocuğumuzu sporla tanıştırdık”

  Hızlı Yorum Yap

  0 0 0 0 0 0
  Yazarlar
  Video
  Galeri

  Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

  Diyalog Haber'e üye olun

  Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

  Diyalog Haber'e giriş yapın

  Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.