SON DAKİKA
 • BİST %
 • DOLAR %
 • EURO %
 • ALTIN %

Kılavuz: “Yapılan saldırılar bilinçli bir provokasyonun ürünüdür”

MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, sosyal medya hesabı üzerinden Muğla’da bir doktor tarafından Jandarma Uzman Çavuş’a yapılan itibar suikastı nedeniyle sert açıklamalarda bulundu.

MHP’li Olcay Kılavuz yapmış olduğu açıklamada; “Doktor zırhına bürünen müptezeller, Pkk/Pyd uzantılı alçaklar, TTB’nin mayası bozuk militanları, şerefli Türk hekimlerini de istismar etmektedir. Bir güvenlik sorununa dönüşen bu yapı kapatılmalı, Uzman Çavuşumuza yapılan bu üzücü olay en ağır şekilde cezalandırılmalıdır. Askerimize, polisimize, jandarmamıza, uzman çavuşumuza yapılan bu saldırılar bilinçli bir provokasyonun, alçak bir tertibin, aşağılık bir tezviratın ürünüdür. Bu saldırılar can çekişen terörün ve teröristin son çırpınışlarıdır.” Dedi.

MHP’li Olcay Kılavuz’un açıklamaları şu şekilde:

Uzman çavuşlarımız şanımızdır, şerefimizdir. Uzman çavuşlarımız, şehitlerimizdir gazilerimizdir. Uzman çavuşlarımız devletimizin ve milletimiz gerçek kahramanlarıdır.  Uzman çavuşlarımız onurumuz, gururumuz ve iftihar kaynağımızdır.

Uzman çavuşlarımız anadan, babadan, evlattan ve yardan geçen, şehadet yolcuları, al bayrağımıza kanını ve canını veren dağların arslanlarıdır. Uzman çavuşlarımız gece gündüz, kar kış, sıcak soğuk demeden görev yapan Türk milletinin yiğitler yiğidi asalet timsalleridir.

Vatanımız için canını vermekten geri durmayan şerefli bir Uzman Çavuşumuzu darp etmeye kalkıp akabinde iftira atmak tüm bunlar yetmezmiş gibi kumpas kurmak en hafif tabiriyle namusuzluktur şerefsizliktir. Masum bir insana itibar suikasti düzenlenmiştir.

Doktor zırhına bürünen müptezeller, Pkk/Pyd uzantılı alçaklar, TTB’nin mayası bozuk militanları, şerefli Türk hekimlerini de istismar etmektedir. Bir güvenlik sorununa dönüşen bu yapı kapatılmalı, Uzman Çavuşumuza yapılan bu üzücü olay en ağır şekilde cezalandırılmalıdır.

Askerimize, polisimize, jandarmamıza, uzman çavuşumuza yapılan bu saldırılar bilinçli bir provokasyonun, alçak bir tertibin, aşağılık bir tezviratın ürünüdür. Bu saldırılar can çekişen terörün ve teröristin son çırpınışlarıdır.

Bu alçak saldırı büyük Türk milletine ve tüm güvenlik güçlerimize yapılmıştır. Türk Silahlı kuvvetlerimiz bölücü vatan haini Pkklıları bulundukları yerlerde yok ettikçe, terörün ve teröristin kökünü kazıdıkça Türk Tabipler Birliği ve uzantıları acı içinde kıvranıyor.

Türk askeri de Türk hekimi de Türk vatanının, Türk milletinin ve Türk devletinin iftihar vesikalarıdır. TTB’nin başına çöreklenen bir avuç bebek katili sevicinin iftiralarına kurban edeceğimiz ne bir askerimiz ne de bu ihanet yuvasına terk edeceğimiz hekimimiz vardır.

Türk vatanını kirleten, Türk hekimlerinin abideleşmiş mücadelelerine leke düşüren, Türk milletine ihanet eden TTB denen ihanet yuvası isminin önündeki Türk ibaresini kaldırmalı, tabipler ile ilgili çalışmalarını askıya almalı ve zaman geçirilmeden mutlak surette kapatılmalıdır.

Peygamber ocağı ve mesleği olan silahlı kuvvetlerimizin bayraklaşmış mücadelelerine yüksek şahsiyetlerine  ve kahraman askerlerimize, uzman çavuşlarımıza yönelik yapılan itibarsızlaştırma çabalarını şiddetle ve nefretle lanetliyorum. Bu kahpelik asla yanlarına kalmamalıdır.

0 0 0 0 0 0
  YORUMLAR

  En az 10 karakter gerekli

  Sıradaki haber:

  Kılavuz: “Ayçiçek yağı üzerinden suni kıtlık algısı oluşturanlar Türk yargısı önünde mutlaka hesap vermelidir”

  Hızlı Yorum Yap

  0 0 0 0 0 0
  Yazarlar
  Video
  Galeri

  Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

  Diyalog Haber'e üye olun

  Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

  Diyalog Haber'e giriş yapın

  Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.