SON DAKİKA
 • BİST %
 • DOLAR %
 • EURO %
 • ALTIN %

‘Kızılay ihtiyaç sahiplerinin kara gün dostudur’

Mersin'de Kızılay İl Koordinasyon toplantısı yapıldı. Kızılay’ın birlik ve beraberliğine değinilen toplantıda, Mersin Kızılay Mersin Şube Başkanı Muharrem Köse, insanların en zor zamanlarında kara gün dostları olduklarını söyledi.

Mersin’de Kızılay İl Koordinasyon toplantısı yapıldı. Kızılay’ın birlik ve beraberliğine değinilen toplantıda, insanların en zor zamanlarında yanlarında olduklarını belirten Mersin Kızılay Mersin Şube Başkanı Muharrem Köse, “Kızılay ailesi olarak bizler ihtiyaç sahiplerine en zor zamanlarında yardım eden kara gün dostları olmak için birlikteyiz” dedi.

Kızılay Mersin Şube Başkanı Muharrem Köse’nin başkanlığında yapılan toplantıya, Mersin Kızılay İlçe Başkanları, Kadın ve Gençlik Birim Başkanları, Afet, Kan ve Toplum Merkezleri Birim Müdürleri katılırken, Kızılay Genel Merkez Yöneticisi Y. Ramazan Saygılı’da toplantının onur konuğu oldu.

Mersin’in yetimin ve yoksulun gözetildiği erdemli bir şehir olduğunu belirten Muharrem Köse, Mersin’de Kızılay’ın ve birlikteliğin önemine dikkat çekti.

‘Vatan görevini yerine getiriyoruz’

Kızılay ailesi olarak ihtiyaç sahiplerine en zor zamanlarında yardım eden kara gün dostu olduklarını belirten Köse, “İyilik olsun diye çıktığımız bu yolda hem bir vatan görevini yerine getiriyoruz. Hem de insan olmaktan kaynaklanan bir hakkı bir ödevi yerine getiriyoruz. İnsanların tek tek münferiden yaptığı yardım ve iyilik çalışmalarını biz, 153 yıllık Kızılay çatısı altında belli bir metotla, ciddi bir organizasyonla dünyanın her yerinde yapabiliyoruz” diye konuştu.

Başkan Muharrem Köse, “İşte biz merhamet ve şefkat duygularının üşüyen yüreklerin üzerine bir yorgan gibi örtülmesi için birlikteyiz. Kızılay Genel Merkezimizin her geçen yıl daha nitelikli çalışmalarıyla artan yardım faaliyetleri illerimizde ve ilçelerimizde bizleri de harekete geçirmiştir. İnsanımız sahada Kızılay’ın yardım hareketini, gönüllülerini ve hilalini daha sık görmeye başlamıştır” dedi.

‘Sevgi ve merhamet tohumunu ekmek için birlikteyiz’

Salgın sürecindeki yoğun yardım çalışmalar yaptıkları kaydeden Köse, “Özellikle pandemi döneminde özverili çalışmaları için tüm çalışma arkadaşlarıma ve gönüllü kardeşlerime teşekkür ederim. Bizler el ele vererek şehrimizin her tarafına sevgi tohumunu, merhamet tohumunu ekmek için birlikteyiz. Bu şehir erdemli insanların, merhametli insanların şehri olarak anılsın. Bu güzel şehir yetimin yoksulun gözetildiği aziz bir şehir olsun” diye konuştu.

Kızılay Genel Merkez Yöneticisi Ramazan Saygılı ise Kızılay Genel Merkezi’nin çalışmaları hakkında bilgi vererek, Kızılay’ın 2030 vizyonunu anlattı.

0 0 0 0 0 0
  YORUMLAR

  En az 10 karakter gerekli

  Sıradaki haber:

  Başkan Gültak, Özyiğit’e meydan okudu!

  Hızlı Yorum Yap

  0 0 0 0 0 0
  sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
  7.718.613

  VAKA

  7.144.249

  İYİLEŞME

  68.050

  ÖLÜM

  574.364

  AKTİF VAKA

  sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
  242.163.439

  VAKA

  131.473.367

  İYİLEŞME

  4.924.605

  ÖLÜM

  110.690.072

  AKTİF VAKA

  Yazarlar
  Video
  Galeri

  Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

  Diyalog Haber'e üye olun

  Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

  Diyalog Haber'e giriş yapın

  Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.