İNGgs 21:45 ALMfb

MCRgs 21:45 İTAfb

ROMgs 21:45 BOSfb

KARgs 21:45 FİNfb

MAKgs 21:45 BULfb

CEBgs 21:45 GÜRfb

SANMgs 21:45 ESTfb

ÜRDgs 21:00 UMMfb

SPFCgs 3 - 0 AVAfb

CRIgs 2 - 0 ACFfb

LBCgs 19:30 USLDfb

LPAgs 22:00 GRAfb

CARgs 22:00 ALAfb

CNFgs 1 - 1 CLAfb

CERgs 0 - 2 DSCfb

AFCgs 22:00 FENfb

“Yetenek Avcısı” Kızgın artık Akdeniz Belediyespor’da

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, çocukları kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için onları arka sokaklardan toplayarak futbola yönlendiren Suat Kaya, Emre Demir, Hakan Albayrak gibi 20’den fazla ismi Süper Lig’e kazandıran engelli antrenör İzzet Kızgın’ın A Spor’daki haberine kayıtsız kalamadı. Kızgın, Akdeniz Belediyespor’un Amatör Takımında antrenörlük görevine başladı.

Kızgın’ın hikayesinin A Spor ekranlarına yansımasının ardından bu habere kayıtsız kalamayan Gültak, Kızgınla iletişime geçti.  Mersin’de 26 yıldır amatör takımlarda antrenörlük yapan İzzet Kızgın’ın yeni işini Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak ve küçük futbolcular pasta keserek kutladı. Kızgın, haberden sonra hayatının çok değiştiğini söyleyerek, “Beni Tüm Türkiye sahiplendi. Değerli başkanımız Mustafa Gültak sahiplendi ve bize bir görev verdi. Burada bu görevi layıkıyla yerine getireceğim. Akdeniz bölgesinden 20’den fazla futbolcuyu çıkardım. Ama çok zorlu şartlarda çıkardım. Şimdi her türlü imkanımız var. Tesislerimiz güzel. Belediye her türlü desteği sağlıyor. Başkanımız spor konusunda çok duyarlı. Kendisi de sporun içinden geldiği için ayrı bir değer veriyor sporculara” dedi.

GÜLTAK, “YENİ YILDIZLARI SADECE TÜRKİYE’YE DEĞİL DÜNYA FUTBOLUNA SUNMAK İSTİYORUZ”

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak da yeni görevinin İzzet Kızgın’a hayırlı ve uğurlu olmasını dileyerek, “İzzet Kızgın’ın önderliğinde yeni yıldızları sadece Türkiye’ye değil dünya futboluna sunmak istediklerini ifade etti. İzzet hoca dediğinizde akla Mersin’de yetenek avcısı olarak geliyor. Zor şartlarda, aile, ekonomi gibi zor şartlar altında birçok futbolcuyu Mersin’den ve Akdeniz’den yetiştirdi. Biz de onu Akdeniz Belediyemizin spor bünyesine alarak onun yeteneklerinden, ağabeyliğinden, hocalığından faydalanarak inşallah yeni yeteneklerin Akdeniz’den tüm Türkiye’ye hatta dünyaya tanıtması noktasında hocamızı kulübe aldık” şeklinde konuştu.  İzzet hocayla antrenman yapan küçük futbolcular ise böyle bir hocayla antrenman yapmanın kendilerini çok heyecanlandırdığını söyledi. Küçük futbolcular, “İzzet hocayla çalıştığımız için çok mutluyuz. Emre demir gibi birçok futbolcu yetiştirdi. Biz de onların arkasından gideceğiz. Heyecan verici bizim için” dedi.

0 0 0 0 0 0
  YORUMLAR

  En az 10 karakter gerekli

  Sıradaki haber:

  Mersin’de çocuklar resimlerle pandemiyi anlattılar

  Hızlı Yorum Yap

  0 0 0 0 0 0
  Yazarlar
  Video
  Galeri

  Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

  Diyalog Haber'e üye olun

  Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

  Diyalog Haber'e giriş yapın

  Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.