SON DAKİKA
 • BİST %
 • DOLAR %
 • EURO %
 • ALTIN %

Yüce’den Kurban Bayramı mesajı

HAK-İŞ Konfederasyonu Mersin İl Başkanı ve HİZMET-İŞ Sendikası Mersin Şube Başkanı Mehmet Yüce, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Yüce, “Bütün çalışanların, üyelerimizin ve vatandaşlarımızın, İslam Aleminin Kurban Bayramı’nı kutluyor, mübarek Kurban Bayramı’nın tüm insanlığa sağlık, barış, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyoruz” dedi.

HAK-İŞ Konfederasyonu ve HİZMET-İŞ Sendikası Başkanı Mehmet YÜCE, Kurban Bayramı dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

“Bayramlar, toplumsal dayanışmanın, kardeşliğin ve paylaşmanın en önemli göstergelerinden biridir. Kurban Bayramı vesilesiyle bir kez daha 6 Şubat tarihindeki büyük depremden etkilenen kardeşlerimizle olan dayanışmamızı hatırlatıyor, deprem bölgesini, ‘unutmadık, unutmayacağız ve unutturmayacağız’ diyoruz.

HAK-İŞ/HİZMET-İŞ Sendikası olarak, tüm üyelerimizin, çalışanların, emek hareketinin ve İslam Aleminin Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimizle kutluyoruz.

Bayramlar, hakça paylaşmayı, kardeşçe yaşamayı, büyükleri hatırlamayı, küçükleri sevmeyi, birlik, beraberlik ve dayanışmayı güçlendirmeyi, hoşgörü ve anlayışı yükseltmeyi en güzel anlatan özel günlerdir. Kurban Bayramı vesilesiyle, medeniyetimizde önemli bir yeri olan toplumsal dayanışmanın, kardeşliğin ve paylaşmanın bir kez daha hatırlanması ve güçlendirilmesini temenni ediyoruz.

Bu yıl Mübarek Kurban Bayramı’na deprem felaketinde kaybettiklerimizin hüznüyle giriyoruz. Bu bayramı Kahramanmaraş ve Hatay merkezli depremlerde kaybettiğimiz kardeşlerimizin yasını yüreklerimizde tutarak buruk bir şekilde idrak ediyoruz. Depremden etkilenen kardeşlerimiz başta olmak üzere, muhtaç, çocuk, kimsesiz, yoksul, yaşlı, gazi ve şehit ailelerimiz ile bayramı buruk bir şekilde geçirenlerin unutulmamasını temenni ediyoruz. HAK-İŞ/HİZMET-İŞ Sendikası olarak, biz ‘Unutmadık, Unutmayacağız, Unutturmayacağız’ diyoruz. Deprem bölgesindeki kardeşlerimizi unutmuyor, bütün gücümüzle ve sendikalarımızla birlikte, depremzede kardeşlerimizin yanlarında olduğumuzu bir kez daha ifade ediyoruz.

Bu bayram, 11 ilimizi etkileyen depremin maddi ve manevi yaralarının daha kısa zamanda sarılması ve depremzede kardeşlerimizin yüzünün güldürülmesi için çok büyük fırsatlar sunmaktadır.

Türkiye’nin gücüne ve potansiyeline güveniyor, milletimizin ferasetine, birlik ve beraberlik konusundaki hassasiyetine inanıyoruz. Bugüne kadar her türlü zorluğu aştığımız gibi bundan sonra da içinde bulunduğumuz zorlukların birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde aşılacağına inanıyoruz

HAK-İŞ/HİZMET-İŞ olarak, çalışma hayatına ilişkin sorunların çözümü ve eksikliklerin giderilmesi için bütüncül bir yaklaşımla etkin politikalar ve araçlar hayata geçirilerek emekçilerin yüzyılının da gerçekleşeceğine olan inancımızı Kurban Bayramı vesilesi ile yineliyoruz.

Asgari ücrette emekçilerin enflasyona karşı alım gücünün düşmemesi için yapılan ara zammı önemli buluyoruz. Asgari ücret artışına bağlı olarak, başta belediyeler olmak üzere ücretleri asgari ücret düzeyinde kalan üyelerimizin ücretlerinin de yeniden ele alınması gerekliliği ortaya çıkmıştır. Başta belediye başkanlarımız olmak üzere, bütün taraflara, ücretleri asgari ücret düzeyinde kalan çalışanların satın alma gücünün korunması konusunda sorumluluk düşmektedir.

HAK-İŞ/HİZMET-İŞ Sendikası olarak, tüm üyelerimizin, çalışanların, emek hareketinin ve bütün İslam Aleminin Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimizle kutluyor, sağlık, barış, huzur ve kardeşlik içerisinde nice bayramlara ulaşmayı temenni ediyoruz.”

0 0 0 0 0 0
  YORUMLAR

  En az 10 karakter gerekli

  Sıradaki haber:

  Kıratlı’dan Kurban Bayramı mesajı

  Hızlı Yorum Yap

  0 0 0 0 0 0
  Yazarlar
  Video
  Galeri

  Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

  Diyalog Haber'e üye olun

  Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

  Diyalog Haber'e giriş yapın

  Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.